Kinesiotaping w ciąży i połogu

  • Dodano: 2021-03-04

KINEZJOTAPING to wynalazek japońskiego chiropraktyka dr Kenzo Kase. W trakcie długich badań w latach 70. XX wieku, usiłował zrozumieć, dlaczego dopiero regularnie prowadzona terapia radzi sobie z dolegliwościami bólowymi. Naukowiec pragnął więc stworzyć coś co przedłuży efekty uzyskane podczas wizyty w gabinecie, coś co będzie działać jeszcze w domu. Wtedy też zaczął oklejać pacjentów z nadmiernie napiętymi mięśniami, plastrami z elastycznej bawełny, co miało wspomóc i przedłużyć efekt wypracowany w gabinecie.

Czy masaż musi boleć?

  • Dodano: 2020-09-23

Stara szkoła masażu, sprzed jeszcze kilkunastu lat, oczywiście twierdziła, że tylko mocny masaż przynosi zamierzone efekty. Na szczęście później zaczęły się badania i dziś wiemy, że zbyt mocny masaż może zrobić więcej złego niż dobrego. Pacjent po masażu powinien czuć się rozluźniony, a nie jak po „rozjechaniu walcem”.

Uzupełniaj kolagen

  • Dodano: 2020-03-25

Dlaczego kolagen jest dla nas tak ważny? Kiedy powinien być uzupełniany? No i na co zwrócić uwagę przy zakupie kolagenu?

Masaż tajski, czyli joga dla leniwych

  • Dodano: 2020-01-21

Czujesz jak twój organizm zastyga? Stawy działają jakby nie były naoliwione? A może mięśnie stają się coraz bardziej spięte? Umów się na tajski masaż całego ciała. To tylko 60 minut gimnastyki, a efekty przejdą Twoje oczekiwania.

Masaż gorącymi kamieniami i jego energetyczna moc

  • Dodano: 2020-01-08

Mój pierwszy masaż gorącymi kamieniami na którym byłem… był okropny. Ni to masaż, ni to gorące kamienie, taki sobie nijaki. Na dodatek masażysta daleki był od delikatności. Na szczęście później każdy następny poprawiał znacznie moją opinię o tym rodzaju relaksu.

UDVARTANA - Zioła nie tylko w kuchni

  • Dodano: 2019-11-21

Czerpanie przyjemność z gotowania zaszczepił mi mój dziadek, chyba całkiem nieświadomie, bo nigdy raczej nie namawiał mnie do gotowania. W kuchennej szafce w czerwonym plastikowym pojemniku trzymał zawsze sporo przypraw. Pamiętam zapach tego pojemnika jak tylko zamykam dzisiaj oczy. Ziołami doprawiał przepyszny pasztet z królika i inne własne specjały.

Peeling dobry po zimie

  • Dodano: 2018-03-05

Zima daje się we znaki? Mróz, śnieg, przenikliwy wiatr i suche, ogrzewane kaloryferami powietrze w Twoim domu - wszystko to działa niszcząco na skórę. Dlatego zadbaj o swoją matowa i przesuszona skórę. Najszybciej zrobisz to peelingiem.

Przedłużanie rzęs po raz pierwszy

  • Dodano: 2017-03-31

Chciałbyś przedłużyć rzęsy i uzyskać olśniewający efekt, ale masz obawy ? Dowiedz się więcej o przedłużaniu rzęs i ich pielęgnacji

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail aby być zawsze na bieżąco

  • Świdnica, Księcia Bolka Świdnickiego 13